Demirdöküm Kombi Su Kaçırıyor

Demirdöküm Kombinin Su Akıtması genellikle sık görülen aksaklıklardan biridir. Demirdöküm kombi kullanıcıları bu tür sorunlar yaşadıklarında işin çıkılmaz bir hal alır ve bu durumda kullanıcıları oldukça zorlayabilir. Bu nedenle hiçbir zaman kullanıcılar kombide su akıntısı ile karşı karşıya kalmak istemezler. Peki kombi su damlatırsa sebepleri neler olabilir? Bu konuda siz değerli Demirdöküm kullanıcılarına ayrıntılı bilgi sunmak adına Demirdöküm Kombi Servisi olarak sayfamızı oluşturmuş bulunuyoruz.

Demirdöküm kombinin basınç değeri 1.5 barın üzerinde olabilir

Bu durumda tesisat tahliye vanasından ya da herhangi bir kalorifer peteğinin üst köşesinde yer alan hava alma vanasından basınç değerini 1.5 bara getirecek şekilde su tahliyesi yapmanız gerekmektedir.

Demirdöküm kombinin tesisat bağlantılarında aksaklık olabilir

Kombinin alt tarafından bulunan tesisat ve kombi arasında yer alan vana, filtre ve bağlantılarında problem olabilir. Özellikle uygun olduğu için tercih edilen plastik kombi bağlantı seti kullanılması, bağlantılardan kaynaklanan su damlatma sorununu artırmaktadır. Bu gibi durumlarda su sızıntısının ek yerlerinden ya da vanalardan gelip gelmediğine bakmanız gerekmektedir. Belirtmiş olduğumuz yerlerden su akıtıyorsa tesisatçıdan yardım almanız gerekmektedir.

kombi su damlatıyor, kombi su kaçırıyor

Demirdöküm kombinin genleşme tankında problem olabilir

Kombiler özellikle de kalorifer devresinin çalıştırıldığı kış aylarında tesisat  devresinin ısınması ile genleşmekte olan suyun tehlike yaratmaması adına fazla  basıncı genleşme tankına alırlar. Genleşme tankı içerisinde mevcut olan  şambrel hasar görür ya da basıncında azalma meydana gelirse tesisattaki basınç  artışlarını dengeleyemez. Bu sayede de tesisat basıncı hızla yükselerek kombide  yer alan emniyet ventilinden artmakta olan basıncı azaltana kadar suyu tahliye  eder. Bu nedenle de kombide su damlatma sorunu meydana gelir. Bu durumda  genleşme tankının değişimi gerekebilir.

Demirdöküm kombinin doldurma musluğunda arıza olabilir

Kombinizde basıncı yükseltmeye yarayan bu parçada aksaklık meydana gelmiş  olabilir. Öncelikle suyun doldurma musluğundan gelip gelmediğini kontrol  etmeniz gerekmektedir. Su bu parçadan geliyorsa değişimi gerekmektedir. Sizlerde yaşadığınız sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz Demirdöküm Servis Telefonu sizler için 24 saat hizmet vermektedir. Her zaman yaşadığınız sorunların kısa sürede çözümlenmesini sağlayan firmamız ne tür sorunlar yaşarsanız yaşayın sizlere daima en ayrıntılı bilgileri sunmaya devam edecektir. Demirdöküm Kombinin Su Akıtması durumuna etmen olan en önemli sebeptir. Bu durumda parça değişimi gerekebileceğinden servis yardımı almalısınız.

Bu arıza durumlarına ek olarak plaka eşanjörde, ana eşanjörde, emniyet ventilinde, pompada sorun olduğunda da Demirdöküm Kombinin Su Akıtması sorunu ile karşılaşabilirsiniz.