banner

Genleşme Tankı

 
imbisat deposu, demirdokum genlesme tanki

genlesme tanki neden kullanilir

Suyun ısınarak genleşme yani çoğalma özelliği olması sebebi ile büyük dairelerde harici olarak, küçük dairelerde ise kombiye monte dilmiş olarak genleşme tankının bulundurulması zorunludur.

Genleşme tankının kullanım amacı ısındıkça genleşen yani çoğalan suyun tesisata ya da kombiye zarar vermemesini sağlayabilmektir.  Tam ortasından mebran ile bölünmüş olan genleşme tankının yarısı su diğer yarısı ise hava ile doludur. Isınan su genleştikçe bu tankın su olan bölümü hava olan bölümüne baskı uygular aynı zamanda cihazın ve tesisatın basıncını dengeler. Demirdöküm kombilerde görülen basınç yükseliyor gibi aksaklıklarda ya da su damlatıyor gibi problemlerde genel olarak genleşme tankının mebranı delinmiş olur ya da bu aksamalar hava olan bölümüne su dolmasından veyahut içinde bulunan havanın zaman içerisinde kaybolmasından meydana gelir. Genleşme tankının hava olan bölümüne su dolarsa ısınan su çoğalır ve kombi emniyet ventilinden su akıtmaya başlar.

Demirdöküm cihazlarınızın genleşme tankı aksaklıklarında firmamız hem genleşme tankı değişimi, hem de havası eksikse hava dolumu işlemini gerçekleştirmektedir.

 

© 2013 Demirdöküm Servisi MARKA VE LOGOLARDAN BAGIMSIZ OZEL SERVISTIR..
 

Demirdöküm Teknik Servisi | Demirdöküm Kombi Servisi | Demirdöküm Tamircisi | Teknik Servis Demirdöküm