Demirdöküm Oda Termostatı Nasıl Çalışır?

Kazan ve kombi gibi cihazlar dairelerde her zaman ısınmamamıza yardımcı olan cihazlardan birisidir. Bugün Demirdöküm Kombi Servisi olarak sizlere etkili olan tasarruf sağlama cihazı hakkında birkaç bilgi vereceğiz.  Bugün sizlere bahsedeceğimiz konulardan birisi de Demirdöküm oda termostatıdır.  Oda termostatı hakkında sizlerde ayrıntılı bilgi almak isterseniz aşağıdaki açıklamalarımızı okuyarak en iyi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm Oda Termostatı videosunu izleyerek de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Demirdöküm Oda Termostatı içerideki ortamı dilediğiniz konuma getirerek ısıtmanıza katkıda bulunmaktadır. Günümüzde dairelerimizde ısınabilmek için kullandığımız birçok cihaz (elektrikli, lpg li ve doğalgaz kombi) bulunmaktadır. Ve bu cihazlarının her birinin çalışma şekli hemen hemen aynı biçimdedir. Oda termostatlarının çalışma şekli ise bu cihazlardan farklıdır. Açıklamak gerekirse diyelim ki konutunuz için uygun gördüğünüz bir sıcaklığı ayarladığınız. Oda termostatı içerisinde mevcut olan sensör bu ısıyı algılar ve kombiye çalışmaması için emir vererek kombiyi durdurur. Oda sıcaklığınız ayarladığınız konumun altına düştüğünde ise yine Demirdöküm oda termostatı kombinin çalışabilmesi için emir verir ve kombiyi yeniden çalıştırır. Bu sebeple de kombi oda termostatının vermiş olduğu komutlar sayesinde sürekli çalışır durumda bulunmaz ve enerji tasarrufu (%30 oranında) sağlar.

Oda termostatı kablolu oda termostatı ve kablosuz olarak ikiye ayrılır. Biri frekanslı oda termostatı diğeri ise kablolu oda termostatıdır. Kablolu olan oda termaostatı kombidebn kullanıcıların istedikleri odaya kablo çekilerek kullanım sağlanır. Frekanslı olanda ise iki modül bulunur. Bunlardan biri kombi ya da kazana yerleştirilir. Diğeri ise kullanıcıların sıkça kullandığı odaya yerleştirilmektedir. Yalnız şunu belirtmek isteriz ki Demirdöküm kombinin tüm modellerine oda termostatı uyumlu değildir. Yalnızca birkaç modeline uyumluluk gösterir. Kullanımı da oldukça basit cihazlardandır. Demirdöküm kombinin ya da kazanın üzerinden belirlenir. Diğer sıcaklık ayarı ise oda termostatı üzerinden yapılmaktadır.  En önemli özelliklerinden birisi de bulunduğunuz ortam belirli sıcaklığa ulaştığında kombi yada kazanın çalışmasını durdurur ve ortam ısısı düşmeye başladığında aynı şekilde cihazı çalıştırarak böylece tasarruf elde edilir. Daha fazla ayrıntılı bilgi almak isterseniz Demirdöküm Servis Numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

oda termostatı

Demirdöküm Oda Termostatı Çeşitleri

SD 2005 Oda Termostatı

SD 5002 Oda Termostatı

RF 6001 Kablosuz Oda Termostatı

RF 6000 Kablosuz Oda Termostatı

SD 7000 Dijital Programlanabilir Kablosuz Oda Termostatı